Тема. Натуральні числа. Порівняння, додавання і віднімання
натуральних чисел. Розв’язування задач і вправ.
Форма уроку. Урок-подорож.
Тип кроку. Урок систематизації та узагальнення знань.
Мета. Закріпити знання та вміння учнів з теми «Натуральні числа»,
формувати навички та вміння записувати, читати, порівнювати, додавати та
віднімати натуральні числа; застосовувати знання і вміння при розв’язуванні
нестандартних задач; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення,
кмітливість; формувати навички роботи за комп’ютером; сприяти формуванню
інтересу до математики, розвитку навичок самостійної роботи.
Обладнання. Квітка-веселка, прикріплена на дошці; картки із
завданнями; комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики»; долоньки.
Хід уроку
1.
Організаційний етап.
2.
Повідомлення теми і завдань
уроку.Мотивація навчальної діяльності.
Тема сьогоднішнього уроку
«Розв’язування задач і вправ» - звичайна, а форма проведення - незвичайна. Сьогодні ми вирушимо у
фантастичну подорож по країні Математика. А в цьому нам допоможе квітка
веселка.
- Ой! Що це сталося? Це ж не
квітка-веселка?
- Чому цю квітку не можна назвати
квіткою –веселкою? (Відповіді учнів).
- Напевно тут побував той, хто не
любить математики. Вирішив нас збити з маршруту, розмістивши пелюстки в
довільному порядку.
- Діти, а ви знаєте порядок кольорів
веселки?
- То ж вирушаємо у подорож! І яку
першу пелюстку ми повинні зірвати? Але при цьому ми повинні промовляти чарівні
слова:
Квітко-веселко,
квітко-веселко,
Хочемо
математику вивчати,
Просимо
дорогу нам вказати.
3.
Розв’язування задач і вправ.
Перша зупинка «Натуральні
числа».
1.
Усне розв’язування вправи. (На дошці записане число
31 970 403 538)
Ø Скільки класів має дане
число? Назвіть їх.
Ø Прочитайте дане число.
Ø Назвіть найстарший розряд
даного числа.
Ø Назвіть розряд, в якому
записана четвірка.
Ø Назвіть відсутні розряди.
(Завдання на червоних картках,
кожному учневі) .
2.
Виконання вправи біля дошки. Записати цифрами числа:
1)
6 млрд. 703 млн. 20 тис. 7;
2)
млрд. 24 млн. 314;
3)
215 млрд. 724 тис.;
4)
31 млрд. 247 млн. ;
5)
101 млрд. 5.
3.
Самостійне виконання вправи з наступною перевіркою у парах.
Записати словами числа:
1) 6042290601;
2) 71000043000;
3) 137401000050;
4) 80000300600;
5) 13000000007.
Друга зупинка «Відгадай-но». (Повний текст уроку і дидактичні матеріали - в додатку)
|