Мета уроку: узагальнити і систематизувати відомості учнів про
види чисел; перевірити вміння визначати координати вказаних точок та будувати
на координатній прямій точки за вказаними координатами; знаходити значення
виразів, що містять числа під знаком модуля; відпрацювати навички застосування
означення та властивостей модуля для розв’язування рівнянь; розвивати
самостійність, творчість; виховувати активність, увагу, наполегливість, інтерес
до математики; взаємозв'язок з історією математики.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Обладнання: малюнки, магнітна дошка, конверти з самостійною
роботою, картки з таблицями, плакати до математичної хвилинки, підручник
«Математика,6» авт. Г.П.Бевз, В.Г.Бевз.
ХІД УРОКУ
I.
Організаційний момент.
Знайомство учнів з планом і
метою уроку.
II.
Перевірка домашнього завдання.
Перевіряється домашнє завдання – даються відповіді
на запитання, записуються на дошці правильні розв’язки деяких завдань.
III.
Актуалізація опорних знань учнів.
- Теоретична розминка (математичний диктант; результати математичного диктанту оцінюються взаємоперевіркою)
МАТЕМАТИЧНИЙ
ДИКТАНТ:
- Чи вірно твердження, що кожне
натуральне число є цілим числом? ( + )
- Чи вірно, що кожне раціональне число
є натуральним? ( – )
- Чи вірно твердження, якщо раціональне
число не ціле, то воно дробове? ( + )
- Чи вірно, що модуль будь-якого числа
– число додатне? ( – )
- Чи вірно вважати модулем числа
відстань від
початку координат до точки, що зображає це число на координатній
прямій? ( + )
- Фронтальна бесіда з метою виявлення рівня практичних і
теоретичних знань – розв’язування
задач № 1, 2, 3 (для
закріплення знань, навичок класифікації чисел; вміння визначати положення
точки на прямій, означення координатної прямої, координати точки); самостійна
робота учнів:
ЗАДАЧА №1 (круги Ейлера, які наочно показують, що натуральні
числа (множина N) входять до складу цілих чисел (множина Z), а цілі – до складу раціональних чисел (множина Q)). За допомогою кругів (діаграми) Ейлера розташуйте числа: (Далі - в додатку)
|