Тема: Трикутники
Мета:
узагальнити та систематизувати знання з теми;
розвивати вміння учнів застосовувати знання з теми до
розв’язування з задач;
розвивати творче та логічне мислення;
підвищувати інтерес до геометрії;
виховувати культуру спілкування.
Тип уроку: узагальнення
знань та вмінь учнів.
Обладнання: картки плакати з усними задачами, картки з
логічними задачами, малюнки для демонстрації.
Додаткове обладнання:
Над шкільною дошкою висить плакат з висловом:
«Міцні знання з
теми «Трикутники»» - це один з ключів до успіху у вивченні геометрії
ХІД УРОКУ
1. Вступне слово
вчителя.
Вісім
параграфів підручника геометрії 7-го класу знайомлять нас з трикутниками, їх
властивостями. Сьогодні на уроці ми узагальнимо і систематизуємо знання про
трикутник, повторимо все, що вивчили, і таким чином підготуємося до контрольної
роботи.
Урок
проведемо у форму уроку-бенефісу, а саме – свята Трикутника. А тому
розв’язування задач і весь урок буде хвалою трикутників.
З
геометричних фігур найпростішою фігурою є трикутник. Яке означення трикутника?
(відповідають учні).
Релігія
стверджує, що трикутник – це символ бога, «яко верховного геометра». Згідно з
біблійними твердженнями, Бог – триликий (Бог – син, Бог – отець, Бог – святий
дух). І не лише трикутник, але й число три вважають священним.
2. Наше ж сьогодні свято
ведуть три учні (представлення учнів).
Перший учень говорить: «Розпочинаємо
свято парадом трикутників».
(Виходять шість учнів з плакатами, на яких зображені
трикутники: рівносторонній, рівнобедрений, різносторонній, гострокутний,
тупокутний, прямокутний.). Перший учень представляє трикутники за сторонами і
кутами, а учні, які показують власне трикутники, дають означення трикутників і
формулюють їх властивості.
Другий учень говорить: «Вся
або майже вся геометрія з часів «Начал» Евкліда спирається на «трьох китах» -
трьох ознаках рівності трикутників. Давайте їх пригадаємо (відповідають учні).
А тепер пропоную усні вправи на застосування ознак рівності трикутників.
(Завдання підготовані на дошці у вигляді відривного календаря, листками якого є
картки-плакати з задачами).
Задача1.
(Повний текст - в додатку)
|