Мета: формувати уміння та навички знаходити площі відповідних
фігур;
розвивати обчислювальну техніку, математичну мову;
виховувати інтерес до навчання, до
математики.
Обладнання: картки з задачами,
картки самоконтролю, „ заморочки в бочці ”.
Очікувані
результати:
У
процесі уроку учні зможуть:
повторити
основний теоретичний матеріал з теми;
удосконалити
свої вміння та навички знаходити площі фігур;
поглибити
свої знання історичним матеріалом;
розвивати
техніку обчислення, просторову уяву.
Епіграф: У математиків існує своя мова – це
формули.
С.
В. Ковалевська.
Орієнтовний план проведення уроку
І.
Організаційна частина
Відкривається засідання в клубі знавців. Клас поділяється на дві
команди, обираються капітани команд. Повідомляється тема та мета засідання .
ІІ. Основна
частина
1 гейм „ Хто більше? ”
Командам ставиться 10 запитань. За правильну відповідь нараховується
бал.
Запитання для першої команди
1. Якщо геометричну фігуру
можна розбити на скінчену кількість плоских трикутників, то її називають... (
Простою)
2. Рівні фігури мають
рівні... ( Площі )
3. Фігура, яка складається з
чотирьох точок ( жодні три з них не лежать на одній прямій ) і чотирьох
відрізків, що послідовно їх сполучають ( відрізки не перетинаються ),
називається... ( Чотирикутником)
4. Сторони чотирикутника, що
виходять з однієї вершини, називаються ... ( Сусідами)
5. Чотирикутник, в якого
протилежні сторони паралельні, тобто лежать на паралельних прямих,
називається... ( Паралелограмом )
6. Паралелограм, в якого всі
сторони рівні, називають... ( Ромбом)
7. Чотирикутник, в якого
тільки дві протилежні сторони паралельні, називається... ( Трапецією)
8. Якщо довжину прямокутника
помножити на ширину прямокутника, то знайдемо... (Площу прямокутника)
9. Якщо взяти половину
квадрата, то знайдемо його... ( Площу )
10.
Якщо половину суми основ трапеції помножити на висоту
трапеції, то знайдемо... ( Площу трапеції)
(Повний текст - в додатку)
|