Тема уроку: Показникова функція
Мета:
Ø засвоєння учнями поняття показникової
функції, її властивостей;
Ø формування та розвиток графічної культури
учнів;
Ø виховувати кмітливість, увагу,
спостережливість, акуратність та точність виконання дій при роботі з
комп’ютером.
Місце проведення уроку: комп’ютерний клас.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Excel
План уроку:
1.
Інструктаж з техніки безпеки при роботі з
комп’ютером.
2.
Фронтальне опитування.
3.
Повідомлення теми і мети уроку.
4.
Мотивація вивчення вищевказаної теми.
5.
Викладання нового матеріалу.
6.
Підсумок уроку.
7.
Домашнє завдання.
Хід уроку
I.
Інструктаж з техніки безпеки при роботі на
комп’ютері – 2 хв.
Наголошуємо на дотриманні основних правил поведінки при роботі з комп’ютером.
II. Повідомлення теми і мети уроку – 2хв.
III.
Фронтальне опитування – 5хв
· Дайте
означення функції і назвіть основні способи її задання.
· Що
таке область визначення функції?
· Яку
функцію називають монотонною на заданій множині, що належіть області її
визначення?
· Що
називається графіком функції?
· Для
яких основ визначений степінь з дійсним показником.
· Які
значення приймає степінь з дійсним показником?
·
Як виконується побудова діаграм в Excel?
·
Як можна змінювати параметри побудованої
діаграми?
III.
Мотивація вивчення теми – 6 хв.
В природі
існує багато процесів, що описуються за допомогою функцій. На сьогоднішньому
уроці ми розглянемо одну із них – це показникова функція. Область застосування
цієї функції велика. Наводимо приклади радіоактивного розпаду, розмноження бактерій
і т.ін.
Одним із програмних засобів, який дозволяє досліджувати функції є
середовище Microsoft Office Excel.
IV.
Викладання нового матеріалу – 15 хв.
Даємо
формальне означення показникової функції: «Функцію, яку можна задати за
допомогою формули y=ax , де a>0 – фіксоване число (основа), x – аргумент
функції, y – значення функції, називається показниковою».
Наводимо
приклади показникових функцій. Далі пропонуємо учням відкрити файл додатка Microsoft Office Excel – Степінь (заздалегідь підготовлений
вчителем), проаналізувати зміст відкритого файлу (рис. 4, 5, 6) і відповісти на
питання (при цьому вчитель коментує і уточнює відповіді учнів):
1. Які значення може набувати незалежна
змінна?
2. Які значення може набувати залежна змінна?
3. Як веде себе показникова функція в
залежності від значення основи степеня (зростає або спадає)?
4. Через яку точку проходять графіки
показникових функцій?
5. Яке взаємне розташування графіків функцій y=ax та y=(1/a)x ? (Далі в додатку)
|