Сайт вчителя математики Суховерхової Людмили Петрівни

Главная | Регистрация | Вход
Четвер, 25.04.2024, 00:51
Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категории раздела
Юним математикам [63]
Дистанційна математична школа [13]
Планування [29]
Математика 5-6 класи [7]
Конструктор уроку [25]
Методична скарбничка [50]
Алгебра 7-9 класи [10]
Геометрія 7-9 класи [9]
Алгебра 10-11 класи [4]
Геометрія 10-11 класи [2]
Математика [6]
Алгебра [23]
Геометрія [21]
З історії математики [26]
кабінет математики [9]
Позакласні заходи [24]
Презентації [22]
Наочність для уроків математики [60]
Конспекти уроків [903]
Сторінка заступника з НВР [12]
Тести у форматі mtf [49]
Наше опитування
Шановний відвідувач! Ви хто?
Всього відповідей: 4758
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Файли » Геометрія 7-9 класи

УРОК-АУКЦІОН У 7 КЛАСІ Тема: Трикутники.
10.07.2011, 11:06

УРОК-АУКЦІОН У 7 КЛАСІ

 

Тема: Трикутники.

 

Мета уроку: систематизація та узагальнення знань; збудження інтересу до предмета; розвиток уваги і спостережливості.

 

Обладнання уроку: рисунки із зображенням трикутників; різнокольорові, вирізані з цупкого паперу трикутники; гонг, молоток.

 

Форма проведення уроку: гра „Аукціон”.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Вступне слово вчителя

 

Увага! Увага! Сьогодні замість уроку геометрії у нас відбудеться аукціон-розпродаж геометричних фігур.

 

Що таке аукціон?

 

Аукціон - це публічний продаж майна, під час якого покупцем стає той, хто запропонує більш високу ціну. Учасники аукціону називаються аукціонерами, людина, яка проводить аукціон, - аукціоністом, а товар - лотом.

 

На наш аукціон надіслано кілька фігур.

 

Умова: хто одразу дає точне означення фігури, той її і купує. Якщо в когось будуть уточнення і доповнення, фігуру буде продано тому, хто закінчить повну відповідь. Отже, намагайтеся одразу дати повну відповідь. Бажаючі відповісти (тобто купити фігуру), піднімають руку. Хто перший підніме - той і починає.

 

Аукціоніст після кожної неповної відповіді буде вдаряти в гонг до трьох разів, доки не з'явиться учень (аукціонер), який виявить бажання доповнити відповідь.

 

Зауваження. У випадку, якщо не знайдеться учня, який захоче доповнити, тобто завдання виявиться занадто складним, фігуру доведеться продати попередньому покупцеві. Однак у цьому випадку вчителю доведеться самому доповнити відповідь, щоб не лишати прогалин у знаннях учнів.

 

У ході продажу фігур (лотів) № 10, 11, 12, 13, 14 доведення рівності трикутників доцільно записувати на дошці, щоб учні ще раз могли простежити відповідність рівних кутів та рівних сторін і пригадати ознаки рівності трикутників. Для цього вчитель може скористатися допомогою помічника - одного з учнів класу. Той самий помічник може допомагати вчителю (аукціоністу) під час проведення аукціону - відзначати, хто перший підвів руку для відповіді. Помічником може бути учень з найнижчим рівнем навчальних досягнень з геометрії, аби, по-перше, залучити і його до процесу, по-друге, надати йому значущості в очах товаришів.

 

Якщо для відповіді кілька учнів піднімають руку одночасно, треба урізноманітнювати їх виклик, щоб залучити до участі в аукціоні якомога більше школярів.

 

Усі фігури, що виставляють на продаж, слід зобразити заздалегідь на окремих альбомних аркушах, вирізати з цупкого паперу і розфарбувати.

 

Аукціон можна розпочинати.

 

II. Розпродаж геометричних фігур і задач

 

На продаж виставляється довільний трикутник. Дати означення трикутника.

 

Продається гострокутний трикутник. Дати його означення.

 

Продається тупокутний трикутник. Дати його означення.

 

Продається прямокутний трикутник. Дати його означення.

 

Продається рівносторонній трикутник. Дати його означення.

 

Продається рівнобедрений трикутник. Дати його означення і назвати властивості.

 

Продається трикутник зі своєю медіаною. (На моделі довільного трикутника виділити медіану.)

 

Дати означення медіани трикутника.

 

8)Продається трикутник з бісектрисою.

 

(На моделі довільного трикутника виділити будь-яку його бісектрису.) Дати означення бісектриси трикутника.

 

9)Продається трикутник з висотою.

 

(На моделі довільного трикутника виділити його висоту.) Дати означення висоти трикутника.

 

10)Продається пара рівних трикутників.

 

(На альбомному аркуші зображені два трикутники, що мають дві пари рівних сторін і кути між ними -- вертикальні.)

 

Цей лот може придбати той, хто скаже, за якою ознакою трикутники рівні, і, називаючи рівні трикутники, правильно вкаже відповідні вершини (тобто вимовить: трикутник... дорівнює трикутнику... за двома сторонами і кутом між ними).

 

11) Продається пара рівних трикутників.

 

(На альбомному аркуші зображені два трикутники, що мають дві пари рівних сторін і одну спільну сторону.)

 

Назвати рівні трикутники і вказати відповідну ознаку (відповідаючий має сказати: трикутник... дорівнює трикутнику... за трьома сторонами).

 

12) Продається пара рівних трикутників.

 

(На альбомному аркуші зображені два трикутники, що мають пару рівних сторін, спільну сторону і прилеглі до неї рівні внутрішні різносторонні кути.)

 

Назвати рівні трикутники і довести їх рівність.

 

(Відповідь. Трикутник... дорівнює трикутнику... за двома сторонами і кутом між ними.)

 

13) Продається пара рівних трикутників.

 

(На альбомному аркуші зображені два трикутники, що мають спільну сторону і прилеглі до неї дві пари рівних внутрішніх різносторонніх кутів.)

 

Назвати рівні трикутники і довести їх рівність.

 

(Відповідь. Трикутник... дорівнює трикутнику... за стороною і прилеглими кутами.)

 

14) Продається пара рівних трикутників.

 

(На альбомному аркуші зображені два трикутники, що мають пару вертикальних кутів, пару рівних внутрішніх різносторонніх кутів і пару рівних сторін.)

 

Назвати рівні трикутники і довести їх рівність.

 

(Очікувана відповідь. Трикутник... дорівнює трикутнику... за стороною і прилеглими кутами.)

 

Урізноманітнити завдання, повторити геометричні відомості, здобуті в 6 класі, та надихнути учнів на вивчення наступної теми „Коло і круг” допоможуть завдання 15-16.

 

15)Продається коло.

 

(Демонструється модель кола, на якій яскравими кольорами зображені центр, діаметр, хорда.)

 

Дати означення кола, назвати його центр, радіус, діаметр, хорду.

 

16)Продається ще одне коло.

 

(На моделі кола яскраво зображені центр, радіус, діаметр, що не містить цього радіуса, хорда.)

 

Дати означення радіуса, діаметра, хорди.

 

III. Підсумки уроку

 

Аукціон завершено. У ході аукціону ми узагальнили відомості про трикутник та його елементи, види трикутників, ознаки рівності трикутників, пригадали означення кола та його елементів.

 

IV. Домашнє завдання

 

Доберіть або самі складіть задачі для продажу на аукціоні

Категорія: Геометрія 7-9 класи | Додав: banzalova1
Переглядів: 5980 | Завантажень: 3 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук по сайту

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz